Polska Jest Jedna

OPISY KANDYDATÓW

OKRĘG 1

Kandydaci
LISTA NR 7

Sebastian Cichoń, KANDYDAT NR 28 – ur. 01.02.1979 w Częstochowie, Mąż i ojciec. Ukończona szkoła zawodowa o profilu aparatowy przetwórstwa mięsa. Przez okres 15 lat prac. stacji monitorowania alarmów na stanowisku koordynatora SMA. Przez okres 8 miesięcy właściciel salonu optycznego Optimax w Kluczborku. Od 2015 r kierownik hurtowni Siegner Fleisch GmbH. Od lutego 2023 działacz stowarzyszenia a później Partii Polska Jest Jedna zaangażowany w budowanie struktur oraz ich koordynowanie na terenie Częstochowy.

OKRĘG 3

Kandydaci
LISTA NR 7

Renata Sołtysiak, KANDYDAT NR 1 – Jestem adwokatem, należącym do Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Prowadzę swoją kancelarię adwokacką
od 12 lat.Studia ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Oprócz odbytej aplikacji adwokackiej swoje
wykształcenie uzupełniałam na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Prawo Gospodarcze i
Handlowe. Miłość do ojczyzny przekazali mi moi dziadkowie oraz rodzice, dlatego los Polski jest dla mnie
bardzo ważny. W swoim życiu kieruję się słowami Jana Pawła II: “wymagajcie od siebie choćby inni od was nie
wymagali”. Zdecydowałam się kandydować, aby swoje doświadczenie zawodowe oraz kompetencje wykorzystać dla dobra
Polski, szczególnie w zakresie ochrony zasobów naturalnych (jak złoża, wody, lasy, ziemia) oraz umożliwienia
przedsiębiorcom prowadzenia działalności w oparciu o obniżone podatki oraz składki do ZUS.

OKRĘG 6

Kandydaci
LISTA NR 7

Nikodem Wawrzycki, KANDYDAT NR 2 – Absolwent stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a obecnie mały przedsiębiorca, który już trzeci rok prowadzi sklep zielarsko – medyczny, pracuje jako terapeuta medycyny naturalnej św Hildegardy w Lublinie. Ponadto wraz z rodziną prowadzi od pokoleń ekologiczne gospodarstwo rolne.
W swoim działaniu politycznym, chce się skupić na trzech ważnych aspektach. Po pierwsze, na umocnieniu pozycji rolnika na polskim rynku. Po drugie, na odciążeniu służby zdrowia, poprzez umocnienie profilaktyki zdrowotnej i naturalnych metodach leczenia. Po trzecie wsparciu małych i średnich przedsiębiorców w prowadzeniu działalności.

Link do profilu na Facebook

Link do mojego filmu

Piotr Lipiński, KANDYDAT NR 6 – Nauczyciel, Wiek 48 lat, Łuków, Żonaty, 3 dzieci.Studia ukończyłem na Akademii Podlaskiej na kierunku zootechnika o specjalności – ocena i wykorzystanie surowców pochodzenia zwierzęcego w 2003 r obroną pracy uzyskałem tytuł magistra inżyniera. W czasie studiów rozpocząłem pracę w Zakładzie Mięsnym. W 2003 rozpocząłem roczne studia na Akademii Podlaskiej w zakresie przygotowania pedagogicznego oraz pracę w szkole w której pracuję po dzień dzisiejszy, dodatkowo prowadzę małe gospodarstwo rolne. Podyplomowo ukończyłem jeszcze studia w zakresie hotelarstwa, turystyki i gastronomii w Warszawie oraz Oligofrenopedagogikę w Sosnowcu ponieważ pracuję z młodzieżą z niepełnosprawnościami.
Interesuję się sportem szczególnie tenisem stołowym, którym zainspirowałem syna kiedy uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum. Reprezentował ww szkoły w turniejach na szczeblu wojewódzkim. Pasją moją jest również tworzenie receptur na przetwory z mięsa oraz kulinaria. W wolnych chwilach z przyjaciółmi wędkarstwo.
Jeśli po wyborach jako poseł będę miał realny wpływ na sytuację w Rzeczpospolitej Polskiej chciałbym się skupić na:
przywróceniu kadrze pedagogicznej należnego zaufania społecznego wynikającego z prestiżu wykonywania zawodu oraz podniesieniu wynagradzania nauczycieli ;
ułatwieniu dostępu do lekarzy specjalistów dla emerytów ;
wprowadzeniu całkowicie bezpłatnych sanatoriów dla seniorów;
zapewnienie stabilnych cen produkcji rolniczej i ich konkurencyjności na rynku;
wprowadzenie zapisów ochrony praw rolników i prowadzonej przez nich działalności;
kompleksowych rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa żywności dla konsumentów;
uregulowaniu przepisów prawa emerytalno – rentowego dla obcokrajowców, którzy nabywają prawo do świadczeń ZUS, aby świadczenia były proporcjonalne do odłożonych składek.
Moje motto ,, Jesteśmy narzędziem w rękach Boga’’

OKRĘG 7

Kandydaci
LISTA NR 7

Piotr Czekierda, KANDYDAT NR 1 – Urodziłem się w 1984 r w Tomaszowie Lubelskim. Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojciec dwójki wspaniałych dzieci – Rozalii i Szymona. Od dziecka związany jestem z malowniczym i pięknym Roztoczem oraz województwem lubelskim.
Urodziłem się w rodzinie przedsiębiorców, którzy swoją przygodę z biznesem zaczynali w latach 80, a więc w czasie kiedy rodził się wolny rynek. Już jako 18-letni chłopak pośredniczyłem w międzynarodowym handlu. Dzięki temu zdobyłem ogromne doświadczenie w tej materii.
Na co dzień związany jestem z branżą restukturyzacyjną oraz upadłościową. Od kilku lat skutecznie uczestniczę w działaniach tego sektora. Na podstawie zdobytego doświadczenia wielokrotnie byłem świadkiem patologii i niedociągnięć panujących właśnie w tej strukturze.
Znam i rozumiem problemy współczesnych przedsiębiorców. Wiem, z czym się muszą każdego dnia zmagać. Jestem świadomy, jak ważny dla Polski jest mały i średni biznes, o którym wprost można powiedzieć, iż jest solą tej ziemi. Dlatego właśnie, jako kandydat na posła do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, chciałbym się skupić na pomocy przedsiębiorcom, ale także chcę nieść pomocną dłoń zwykłym mieszkańcom Roztocza oraz całego województwa lubelskiego.
Wiem, że w życiu nie ma przypadków. Moja działalność polityczna jest pokłosiem zawierzenia się Maryi na Jasnej Górze. To właśnie w tym miejscu Bóg uczynił względem mnie i mojej małżonki cud bycia rodzicami.
Obiecuję stać na straży bezpieczeństwa gospodarczego naszej ojczyzny i zrobić wszystko, ażeby nasza suwerenność i niepodległość nigdy nie została utracona.
15 października proszę o Państwa głos! Obiecuję, że nie będzie to dla Państwa głos stracony!

Iwona Wnuk-Gregorczyk, KANDYDAT NR 2 – Absolwentka wydziału Politologii na UMCS w Lublinie.
Swoją karierę zawodową zaczynała jako sprzedawca w sklepie odzieżowym, w późniejszych latach pracowała również jako koordynator handlowy i doradca bankowy.
Od 2018 roku pełni funkcję Radnej w Urzędzie Gminy Chełm. Jest wiceprzewodniczącą w Komisji Kultury Oświaty i Sportu.
Przedsiębiorca i działaczka społeczna. Od 8 lat buduje i zarządza strukturami sprzedaży bezpośredniej w ramach network marketingu. W ramach prowadzonej działalności chętnie włącza się w liczne działania społeczne i charytatywne.
Od 2023 roku została wybrana na radną w Parafii Św. Rodziny w Chełmie.
Prywatnie żona Arkadiusza i mama dwójki dzieci.
Fascynuje ją piękno przyrody, a jej pasją są książki o tematyce rozwoju osobistego i duchowego. Uwielbia taniec i rozmowy z przyjaciółmi, a także wędkowanie.
Życiowe motto:
„Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu”.

Marek Gawroński, KANDYDAT NR 3 – Urodzony w 1983r w Lublinie. Absolwent Politechniki Lubelskiej.
Całe życie związany z powiatem tomaszowskim, gdzie mieszkam i pracuję.
Przez większość swojego życia zawodowego prowadzę działalność gospodarczą.

Prywatnie-dumny mąż i tata.
Katolik o tradycyjnym podejściu do wiary, sportowiec amator oraz propagator postaw patriotycznych.

W swoim życiu staram się postępowac zgodnie z zasadami św. Ignacego Loyoli :
„Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie.“

Jeżeli wartości, które zamierzam propagować w Sejmie są Państwu bliskie, proszę o głos w nadchodzących wyborach.

Monika Wenek, KANDYDAT NR 5 – „Myślę że My Wszyscy po prostu chcemy prawdy”  – jestem pracownikiem samorządowym, studentką Wyższej Szkoły Informatyki
i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
Jak większość naszych rodaków obserwuję jak upada nasz kraj, począwszy od naszych
wartości, wiary i tradycji w której jesteśmy mocno zakorzenieni, poprzez kryzys w gospodarce
krajowej która jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania każdego narodu i godnego życia jej
obywatela.
Zrodziło się więc pragnienie walki o naszą wolną, wspólną przyszłość oraz godne życie w
naszej Ojczyźnie. Dlatego właśnie kandyduję.
Z pełną świadomością dołączyłam w szeregi partii Polska Jest Jedna, ponieważ nie chcę
głosować na mniejsze zło. Możemy przecież wspólnie pięknie budować nasz kraj!
W myśl Naszego Wielkiego Świętego Jana Pawła II: „Przyszłość Polski zależy od Was!
To jest nasza Ojczyzna!
To jest nasze być i nasze mieć”
Przebudzenie narodu to szansa dla Polski!

 

OKRĘG 8

Kandydaci
LISTA NR 7

Bartosz Antoni Smolak, KANDYDAT NR 2 – Doświadczenie Zawodowe:
-Od 2009 do dzisiaj prowadzę jednoosobowa działalność gospodarczą

Początkowo działalność skupiała sie na handlu surowcami mineralnymi i kontynuacji działalności prowadzonej przez mojego tatę polegającej na produkcji kruszywa i usługach ciężkim sprzętem budowlanym (koparki i kruszarki) oraz pośrednictwie. W kolejnych etapach prowadzenia działalności uzyskaliśmy koncesje na wydobycie gliny i iłów dla potrzeb przemysłu ceramicznego. Związane było to również zaciągnięciem kredytu inwestycyjnego o dużym ryzyku i zabezpieczenie go również domem rodzinnym. Pokłosie ogólnego światowego kryzysu doprowadzało to załamania branży budowlanej a co za tym idzie i ceramicznej na wskutek czego zostało zamkniętych wiele zakładów ceramicznych z którymi mieliśmy podpisane umowy i Zakład Górniczy przestał być rentowna. Zmusiło to mnie do podjęcia radykalnych kroków mianowicie wstrzymania Ruch Zakładu Górniczego.

Z uwagi na stałe koszty utrzymania firmy kredyty podatki ZUS-y itd. w dość szybki czasie musiałem się przebranżowić i zająłem się dwiema skrajnymi branżami które mimo kryzysu miały się dobrze. Było to recykling i handel oponami oraz w późniejszym czasie produkcja instalacji i wyposażenia do parków rozrywki w regionach turystycznych. W tamtym okresie pomogło mi to przetrwać trudny czas oraz dać możliwość spokojnego i dalszego poszukiwania innych celów.

Gdy branża parków rozrywki powoli się nasycał a w branży związanej z handlem i recyklingiem opon rosła konkurencja i drastycznie spadały marże, zatrudniłem się jak agent pośrednictwa kredytowego na zasadach B2B w Deutsche Bank w sektorze pracowników jednostek budżetowych i samorządowych. Ta praca pozwoliło mi mocno się rozwinąć w kontaktach biznesowych oraz nabrać doświadczenie w relacjach z samorządem.

Ten cały okres pozwolił mi nabrać doświadczenia które jest nie opisaną wartością w moim życiorysie, pozwoliło mi to również rozwinąć się w branży recyklingu, ochrony środowiska. Po okresie załamania rynkowego na nowo wznowiłem Ruch Zakładu Górniczego.

Prowadzenie również działalność badawczą w zakresie gospodarki odpadami i surowcami ubocznymi

Obecnie również działam w zarządach kilku spółek

Życie prywatne i wiara

Mąż i ojciec dziewczynki
Moja rodzina jest wierząca i praktykująca dla której Bóg jest był i będzie na pierwszy miejscu. Zawierzeni jesteśmy Matce Bożej a ślub braliśmy w święto Matki Bożej Częstochowskiej była to celowa data.
Ja osobiście jestem związany z przeslaniem Fatimskim i uczestniczę w Apostolacie Niepokalanego Serca Maryi które polega na spotkaniu się w pierwszą sobotę miesiąca w Międzyrzeczu i przejściu pielgrzymka do Sanktuarium w Rokitnie oraz uroczystym spełnieniu prośby Matki Bożej z Fatimy i Pontevedra.

Od 7 roku życia jestem ministrantem i czynnie zaangażowany w życie parafii.

Jako człowiek znam swoje słabe strony oraz wady. Uczę się od innych i nie poddaje się jeżeli wiem ze cos jest dobre.

Wykształcenie:
-Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego
-Studia Politechnika Wrocławska wydział Górnictwa Geologii i Geoinżynierii niepełne

OKRĘG 9

Kandydaci
LISTA NR 7

Paweł Kazimierz Sarnik, KANDYDAT NR 8 – Absolwent PŁ o specjalności maszyny, systemy i urządzenia energetyczne. Całe życie zawodowe ( 37 lat ) dla jednej firmy – Huty Stalowa Wola, w tym 10 lat dla Liugong Dressta Machinery (po sprzedaży oddziału maszyn budowlanych korporacji chińskiej). Specjalista w dziedzinie maszyn budowlanych i przekładni hydrokinetycznych. Zaangażowany w lokalne inicjatywy swojego osiedla, w tym 15-letnie „zmagania z machiną biurokratyczną” związane z budową drogi dojazdowej. Zwolennik lokalizmu, prawa naturalnego i demokracji bezpośredniej. Dołączyłem do sympatyków partii Polska Jest Jedna m.in. dlatego, że nie chcę „głosować na mniejsze zło”.

Najważniejsze priorytety Programu PJJ:

– Rozwój energetyki polskiej w oparciu o krajowe zasoby naturalne, w tym geotermalne i geotermiczne.

Przebudowa systemu energetycznego na model Polskiej Energetyki Rozproszonej PER.

– Ochrona polskich dóbr naturalnych, które winny być własnością narodu Polaków.

– Stworzenie godnych warunków życia dla polskich rodzin, przywrócenie zasad etycznych i moralnych w każdym aspekcie ich życia

– Preferowanie rolnictwa ekologicznego jako jednego z elementów profilaktyki zdrowotnej obywateli

OKRĘG 12

Kandydaci
LISTA NR 7

Mariusz Owsianka, KANDYDAT NR 1 – Mam 38 lat. Urodziłem się w Nowym Sączu.
Od 12 lat jestem szczęśliwym mężem rodowitej wadowiczanki i ojcem trzech synów. Ich przyszłość oraz troska o ich bezpieczeństwo są jednym z głównych motorów napędzających mój udział w tym przedsięwzięciu. Mam wykształcenie średnie zawodowe. Pracowałem w branży budowlanej i po zdobyciu doświadczenia otworzyłem własną działalność gospodarczą. Jako drobny przedsiębiorca zauważyłem, że coś jest nie tak, że nie dam rady się utrzymać, chcąc być uczciwym wobec pracowników i państwa.
Zawiesiłem działalność.
Podczas pandemii uświadomiłem sobie, że wszystko idzie w złym kierunku, i to ostatni moment, by coś zrobić.
Bliskie mojemu sercu są takie sprawy, jak:
1. Walka o prawdę.
2. Polska rodzina na pierwszym miejscu.
3. Likwidacja chemizowanej żywności która powoduje wzrost nowotworów u dzieci.
4. Polska zdrowa żywność od polskiego rolnika.
5. Oparcie suwerenności energetycznej o geotermie i nasz węgiel, którego polskie złoża stanowią ponad 80% zasobów całej unii europejskiej.
6. Edukacja ma UCZYĆ przyszłe pokolenia, a nie wykonywać zalecenia UNICEF.
7. Powrót do naturalnych metod leczenia, leczenie przyczyn choroby, a nie objawów.
8. Ułatwianie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, które są kluczem do rozwoju naszej gospodarki.
Bóg, Rodzina, Ojczyzna to najważniejsze wartości, o które będę walczył z Wami i dla Was. Moi dziadkowie byli Polakami, nie kradnę, nie kłamie, myślę że to dobry początek.

 

Przemysław Paw, KANDYDAT NR 2 – Jestem Kandydatem do Sejmu z bogatym doświadczeniem jako mentor oraz psycholog biznesu. Moim priorytetem jest stymulowanie przedsiębiorczości w każdej skali, tworzenie miejsc pracy i zapewnienie zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Z pełnym zaangażowaniem wspieram polskich rolników i propaguję inicjatywy na rzecz lokalnych walut oraz odnawialnych źródeł energii. Wierzę w aktywne uczestnictwo obywateli w życiu publicznym. Kieruję się wartościami — Bóg, Ojczyzna, Rodzina dążąc do budowy silniejszej i bardziej zjednoczonej Polski.

 

Wiktor Kierczak, KANDYDAT NR 3 – “Zastałem Polskę murowaną, należy dbać, by nie pozostawić jej drewnianej następnym pokoleniom.

Mam 38 lat, od dziecięcych lat fascynowała mnie elektrotechnika, dlatego wybrałem szkołę zawodową z zawodem elektromechanika. Później kształciłem się indywidualnie jako programista obrabiarek sterowanych numerycznie, obecnie dodałem do tego technologa i pracuję jako programista/technolog, wdrażając, usprawniając stare i projektując nowe produkty w programie Solidworks. Moje zainteresowania, to prawo, oraz informatyka.
Patriotyzm zrodził się we mnie, gdy na świat przyszły moje dzieci, obecnie mam wspaniałą żonę Edytę, oraz trójkę dzieci. Wywodzę się z katolickiej rodziny, w dorosłym życiu jeszcze bardziej zbliżyłem się do Boga, staram się iść tą drogą i nie zbaczać z kursu. Swoje dzieci wychowuję w tych najwyższych dla mnie wartościach Bóg, Rodzina, Ojczyzna.

Od zawsze pomagałem, interweniowałem w łatwych i trudnych sprawach wśród społeczeństwa, będąc posłem, będę mógł pomagać na szerszą skalę.
Poseł jest przedstawicielem narodu, dlatego należy się wsłuchać w głos społeczeństwa i nasłuchiwać tego, co ludzie oczekują. W polityce nie idę na ugody i nie boję się mówić prawdy. Jeśli Polska ma otrzymać pieniądze w zamian za likwidację dobra wspólnego, to jestem temu przeciwny. Nie powinno się sprzedawać Polskich ziem, zwłaszcza zagranicznym podmiotom, to my jako Naród jesteśmy jej właścicielami. Obecny system prawny jest na tyle trudny i skomplikowany, że nawet prawnicy mają z nim problem, a ustawy wprowadzane z prędkością światła tylko pogłębiają ten problem.”

 

Andrzej Maślak, KANDYDAT NR 4 – (chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki).
Zamieszkały w Myślenicach, ojciec trójki dzieci.
Wykształcenie wyższe inżynieryjne z dodatkowym podyplomowym w zakresie audytu energetycznego, bhp, i wyceny nieruchomości.
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą z zakresu audytu energetycznego i bhp.
Moimi priorytetami jest wpieranie małych lokalnych przedsiębiorców i zmniejszeniem dla nich obciążeń podatkowych, uproszczeń podatkowych, utrzymaniem gotówki .
Ważna również dla mnie jest energetyka w kraju zgodna z naszymi tradycjami.
Jestem po stronie prawdy i najwyższych wartości : Bóg, Honor, Ojczyzna.


Marek Wójcik, KANDYDAT NR 5 – Jestem mężem i ojcem trojga dorosłych już dzieci, których wychowanie oparłem na wartościach chrześcijańskich. Od blisko 30 lat pracuję z małżeństwami i rodzinami, towarzysząc im w budowaniu i wzmacnianiu więzi. Mam świadomość, że społeczeństwo będzie tak silne, jak silne będą jego rodziny. Praktycznie całe swoje życie poświęciłem, wykorzystując zdobywaną wiedzę do pracy z rodzinami. Zauważam, że wspieranie rodziny, to nie tylko zapomoga (500+), ale większe zabezpieczenie pedagogiczne, psychologiczne i prawne.
Moim priorytetem jest tworzenie społeczności lokalnych, wspierających rozwój rodzin i wzmacnianie relacji międzyludzkich, opartych o “25 Praw i Zasad Budowania Pięknych Więzi Małżeńskich”.

 

Krzysztof Wybituła, KANDYDAT NR 7 – Nazywam się Krzysztof, jestem spełnionym mężem i ojcem trójki dzieci. Jestem zwykłym człowiekiem takim jak Ty. Pracuję jako mechanik w serwisie samochodów ciężarowych. Mechanika to moja pasja uwielbiam również jazdę na rowerze. Kocham swój kraj dlatego będę walczył o najważniejsze wartości jakimi są Bóg, Rodzina, Ojczyzna. Nie potrafię stać obojętnie patrząc w przyszłość moich dzieci.

OKRĘG 13

Kandydaci
LISTA NR 7

Stanisław Żyrkowski, KANDYDAT NR 3 – Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, wydział leśny oraz ukończone studia podyplomowe z ochrony środowiska.
Doświadczony w pełnieniu funkcji:
Prezesa Spółdzielni Rzemieślniczej w Nowym Targu,
Radnego Miasta w Nowym Targu,
Członka Komisji ds. Rodziny Rady Miasta Krakowa, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Miasta
w Krakowie,
Wiceprezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej.
Obecnie:
Przedsiębiorca, właściciel sklepu ”Angelic Stare” w Sukiennicach

OKRĘG 14

Kandydaci
LISTA NR 7

Piotr Urban, KANDYDAT NR 4 – Mam 40 lat. Jestem żonaty i jestem tatą dwójki dzieci. Urodziłem się w Iławie, przez 14 lat żyłem na emigracji, od ponad dwóch lat mieszkam w Polsce, w Dolinie Popradu. Z wykształcenia jestem m.in. politologiem. Pracuję w polskiej firmie w dziale handlu zagranicznego. Działałem dla Ruchu Kontroli Wyborów oraz 1Polska. Chciałbym aby Polacy mogli korzystać z praw i narzędzi demokracji bezpośredniej,byśmy mogli podejmować ważne dla nas wszystkich decyzje i być gospodarzem we własnym kraju.

OKRĘG 23

Kandydaci
LISTA NR 7

Poznaj bliżej naszych kandydatów z naszego okręgu:

Daniel Nykiel, KANDYDAT NR 3 – Moi Drodzy.
Pierwszy raz zdecydowałem się zaangażować całym sercem dla Polski. Pierwszy raz od wielu lat nie muszę wybierać między większym a mniejszym złem.
Widząc to co dzieje się na świecie i w Polsce razem z założycielem PJJ Rafałem Piechem i wspaniałymi ludźmi dookoła, chcemy przywrócić Polakom wolność, która powoli jest nam wszystkim zabierana.
Dzięki Panu Bogu i Waszej pomocy zebraliśmy wymaganą liczbę podpisów.
Teraz potrzebujemy Waszej pomocy w dniu wyborów.

 

Zawód: Inżynier materiałoznawstwa
Wiek: 38 lat
Miasto: Rzeszów
Żona: Roksana od 8 lat
Zainteresowania: Bieganie Ultramaratonów, Motoryzacja

 

“Nie dajmy przezwyciężyć się złu, lecz zło dobrem zwyciężajmy”.

Ewelina Zaczek, KANDYDAT NR 9 – Szanowni Państwo,
Nazywam się Ewelina Zaczek. Urodziłam się w Stalowej Woli, a od 30 lat mieszkam w
Głogowie Małopolskim na podkarpaciu.
Z wykształcenia jestem technikiem elektromechanikiem. Jestem szczęśliwą mężatką, mamą dwójki dzieci z których jedno jest osobą niepełnosprawną.
Nie jestem politykiem lecz prawdziwą patriotką i zwykłym obywatelem. Tak jak każdemu prawdziwemu Polakowi również i mi zależy przede wszystkim na tym aby Polacy byli gospodarzami we własnym kraju. Zdecydowałam się zaangażować w politykę ponieważ najwyższy czas aby Polską rządzili patrioci, a obywatele mieli realny wpływ i głos na to co dzieje się w ich kraju poprzez możliwość wypowiedzenia się w referendum jak również wprowadzeniu elementów demokracji bezpośredniej.
Popieram w całości program Partii PJJ, ponieważ stanowi on klucz do naprawy gospodarki, rolnictwa, energetyki, górnictwa, geotermii, przedsiębiorczości, opieki społecznej oraz zdrowia i profilaktyki zdrowotnej obywateli.
W naszej partii jestem głosem osób z niepełnosprawnością. Znając trudności z jakimi się borykają chcę iść do parlamentu aby walczyć o należyte i godne wsparcie dla tych osób oraz ich opiekunów.

Mirosław Zaremba, KANDYDAT NR 10 – Wykształcenie wyższe Uniwersytet Rzeszowski, kierunek – Pedagogika Pracy z Doradztwem Zawodowym, 41 lat, Żonaty, dwójka dzieci, majsterkowanie, wędkarstwo.
Witam.
Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci.
Z myślą o mojej rodzinie i Polskich obywatelach, postanowiłem wystartować w wyborach. Nie jestem politykiem, lecz zwykłym obywatelem. Uważam, że nadszedł czas, aby Polską rządzili prawdziwi Polacy. Opcje rządzące od 1989 r. nie wykorzystały szansy danej im przez naród, wręcz przeciwnie.
Pragnę, aby Polska była bezpiecznym krajem, w którym ludzie będą żyć zgodnie z poszanowaniem praw i wolności.
“Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska była Polską, aby w Polsce po Polsku rządzono.”(słowa kard. Wyszyńskiego).
Z takim przesłaniem chcę iść podczas pełnienia mandatu zaufania. Idąc do wyborów z partią Polska Jest Jedna, wiem że najważniejsze wartości jakimi są Bóg, Rodzina, Ojczyzna będą zawsze na pierwszym miejscu.

Elżbieta Bober, KANDYDAT NR 11 – Jestem żoną z 37 letnim stażem, mamą czworga dorosłych dzieci i babcią. Od tego roku na emeryturze. W końcu lat 80 ukończyłam Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, uzyskując tytuł mgr inż. górnika. Przez lata pracy zawodowej zajmowałam się zagadnieniami ochrony środowiska w energetyce. Byłam specjalistą w tej dziedzinie i dbałam o wypełnienianie wymogów szerokopojętego prawa ochrony środowiska przez pracodawcę. Prowadziłam również szkolenia BHP w tym zakresie. Ukończyłam również studia podyplomowe o specjalności termomodernizacja i odnawialne żródła energii na Wydziale Budowy Maszyn I Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Z zamiłowania jestem sprtowcem. W czasach studenckich reprezentowałam AGH w tenisie stołowym, ale również w póżniejszych latach brałam udział w różnych zawodach. Lubię grać w brydża i szachy. Najwiecej czasu spędzam jednak na rowerze, dla poprawiena kondycji i zdrowia, jak i szybkiego przemieszczania się w Rzeszowie, gdzie mieszkam 40 lat. Jestem katoliczką i ważne jest dla mnie właściwe wychowanie dzieci i młodzieży zgodne z wartościami chrześcijańskimi . “Takie będą Rzeczypospolite jak młodzieży chowanie”, dlatego uczyłam się w Studium Życia Rodzinnego oraz ukończyłam podyplomowe pedagogicze studia o kierunku Nauka Zawodu.
W Sejmie ciałabym walczyć o rozwój przemysłu i inwestycje w zakresie energetyki oparte o polskie zasoby surowców naturalnych, a nie o finansowe instrumenty handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Chciałabym podejmować działania aby zatrzymać szaleństwo klimatyczne. Ważnym jest dla mnie aby decyzja w zakresie wyboru kierunku profilaktyki zdrowia dzieci, od dnia narodzin, należała do ich rodziców.

Janusz Niemier, KANDYDAT NR 12 – Szanowni Państwo, nazywam się Janusz Niemier, jestem doktorem nauk humanistycznych z zakresu socjologii. W młodości byłem zaangażowanym sportowcem, zdobyłem też Mistrzostwo Polski w skokach do wody i kilka innych mniejszych sukcesów zawodniczych, toteż sport jest moim oczkiem w głowie zwłaszcza wśród młodzieży. Do niedawna służyłem ojczyźnie będąc funkcjonariuszem Straży Granicznej, gdzie pełniłem funkcję najpierw operatora systemów obserwacji lotniczej a następnie pilota śmigłowca. Prywatnie
i hobbystycznie posiadam także licencję zawodową samolotową. Napisałem kilka różnych publikacji i jestem autorem książki: “Falowe Eldorado. Beneficjenci i nieświadome ofiary”. W przestrzeni publicznej w różnych regionach polski prowadzę wykłady na tematy związane z zagrożeniami płynącymi od nowych technologii bezprzewodowych i 5G. Społecznie wspomagam mieszkańców podkarpacia w rozmowach z operatorami sieci komórkowych odnośnie budowy i rozbudowy kolejnych masztów i anten stacji bazowych. Zaangażowany w promocję polskich zasobów naturalnych, głównie geotermie oraz nagłaśnianie sprawy próby implementowania nowej formy GMO pod nazwą NGT – czyli nowe technologie genomowe. Przeciwnik miast 15 minutowych. Aktualnie jestem przedsiębiorcą.

Całkowicie utożsamiam się z programem partii Polska Jest Jedna ponieważ stanowi on program naprawczy w najbardziej newralgicznych częściach naszej gospodarki jak: rolnictwo, energetyka i zasoby naturalne w tym górnictwo i geotermia, przedsiębiorcy czy opieka społeczna. Oczywiście obrona gotówki i elementy demokracji bezpośredniej jako obrona naszej wolności. Kierując się głównymi wartościami: Bóg rodzina i ojczyzna szanujemy życie od urodzenia do naturalnej smierci oraz posiadamy też rozwiązania np.: dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Interesują nas też sprawy nieco mniejszej wagi jak ochrona Rodzinnych Ogródków Działkowych powszechnie zwanych ROD-y.

Startuję z listy Polska Jest Jedna pozycja nr 12 (okręg 23). Zachęcam Państwa do oddania na mnie głosu by móc dalej służyć dla dobra Ojczyzny. Dziękuję.

OKRĘG 24

Kandydaci
LISTA NR 7

Dariusz Maliszewski, KANDYDAT NR 1 – Miejsce zamieszkania: Choroszcz.
Wiek: 47 lat.
Rodzina: żona, 3 dzieci.
Na co dzień jestem kierownikiem w miejskie spółce wodociągowej.
Wywodzę się z ruchu Światło-Życie. Spotkałem Pana Rafała Piecha dzięki rekomendacji Pana Jana Pospieszalskiego. Zapoznałem się z jego osobą, wartościami, tym czym żyje i jakie ma poglądy. Uznałem, że myśli tak jak ja. I tak jak ja nie ma, tak po ludzku, żadnych szans aby coś zmienić w polskiej polityce. Pomyślałem skoro on i ja nie mamy żadnych szans, to razem możemy pracować, a jeśli by coś z tego wyszło musiałby być prowadzone dzięki sile wyższej. Dzięki łasce Bożej dziś jesteśmy u progu zmian, które jeszcze pół roku temu były w sferze marzeń. Wspólna praca oraz modlitwa człowieka jest miła Bogu. Zatem proszę Was o nią za całe PJJ.

Stanisław Piwowarski, KANDYDAT NR 2 – Miejsce zamieszkania: Szczuczyn.
Wiek: 56 lat.
Rodzina: żona i syn.
Jestem z zawodu tokarzem.
Od młodości, po wygranej walce z rakiem kości, zostałem rencistą. Oczywiście wygraną walkę zawdzięczam Bogu.
To BÓG utorował moje życie, dlatego dominuje w nim rodzina i Ojczyzna oraz ich dobro. Głęboka wiarą w Boga pozwala mi odnajdywać spokój i ukojenie oraz moc do działania na rzecz ludzi, którzy w życiu są niezaradni i oszukani przez system.
Renciści nie wybierają swojego losu. Będę walczyć o ich dobro. O realne renty, które pozwolą na godne życie, bez strachu, że nie starczy od 1-ego do 1-ego.
Mam 56 lat, a od 34 jestem żonaty. Wychowaliśmy syna, który prowadzi warsztat mechatroniki i mechaniki samochodowej. Żona prowadzi firmę, która zajmuje się kupnem i sprzedażą nieruchomości. W tej dziedzinie odnieśliśmy sukces zawodowy.
Doświadczenia rodziny, która od zawsze prowadzi działalność gospodarczą, są dla mnie źródłem wiedzy na temat przedsiębiorczości. To wiedza rzetelna i praktyczne, osadzona w realiach małych miejscowości naszego województwa. Takiej wiedzy nie posiadają wielkomiejscy, ministerialni urzędnicy pracujący za biurkiem.
Będę walczył o realne wsparcie dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw naszego regionu.
Zawsze i wszędzie z PJJ – Polska Jest Jedna! Panem Jest Jezus!

Marek Czarnowski, KANDYDAT NR 3 – Miejsce zamieszkania: Grajewo
Wiek: 52 lata
Prowadzę gospodarstwo rolne i inwestycje budowlane. Jestem praktykującym chrześcijaninem, katolikiem. Mam żonę i dwójkę dorosłych dzieci.
Moją motywacją do zaangażowania się w politykę był bardzo szybko zmieniający się świat (na złe). Chciałbym, aby moje dzieci i w przyszłości wnuki mogły poznać taki świat, w jakim ja do tej pory mogłem żyć. Cieszyć się prawdziwą wolnością i móc wierzyć w Jedynego Prawdziwego Boga – Jezusa Chrystusa.
Zależy mi na tym, aby przyszłe pokolenia były właścicielami naszej polskiej ziemi i wszystkich jej zasobów, a nie tylko wyrobnikami u obcych. Ważne jest dla mnie, abyśmy zachowali możliwość posługiwania się gotówką. Aby nasze dzieci uczyły się w szkołach, które kształcą i rozwijają, a nie zmuszają do powtarzania dziwnych, niczym nieuzasadnionych teorii.
Zatroszczmy się o Polskę, bo POLSKA JEST JEDNA!
Z Panem Bogiem

Karol Mroczkowski, KANDYDAT NR 5 – Miejsce zamieszkania: Łomża.
Wiek: 34 lat.
Rodzina: kawaler.
Wykształcenie wyższe – kierunek praca socjalna.
Obecnie pracuje jako operator maszyn.
Moimi najważniejszymi wartościami, którymi się w życiu kieruje jest Bóg Rodzina Ojczyzna.
Od kilku lat posługuję w parafii w służbie Bogu i Kościołowi.
Jestem Rycerzem Św. Jana Pawła II. Oddałem Panu Jezusowi i Matce Najświętszej całe swoje życie.
Moim najważniejszym postulatem jest Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
Pragnę służyć Polsce i Polakom. Podstawą mojej pracy w Sejmie będzie uczciwość i powaga. Jak na Polaka przystało.
Najważniejszy jest interes Polski – w rolnictwie, energetyce, górnictwie i służbie zdrowia.
Będę walczył z korporacjami, które chcą zniszczyć Polski przemysł.
Będę walczył o polskiego rolnika, o polski węgiel, o to, aby każdy Polak czuł się w swoim kraju bezpiecznie.
Wszystkie decyzje będę zawierzał Bogu.

Anna Markowska, KANDYDAT NR 6 – Miejsce zamieszkania: Białystok.
Wiek: 56 lat.
Rodzina: mąż, 4 dzieci.
zawód: ekonomista.
Zainteresowania: medycyna naturalna, malarstwo.
Jestem przekonana, że wszystkie punkty programu PJJ mogą być zrealizowane dzięki
demokracji bezpośredniej i naszemu wspólnemu zaangażowaniu w dobro kraju.
Opowiadam się za prawdą, ochroną polskiej gospodarki, rolnictwa, dóbr narodowych.
Wyjątkowo istotne jest zadbanie o polską zdrową żywność, profilaktykę zdrowia oraz rozwój sztuki, nauki i techniki.
Uważam, że niezwykle ważna jest troska o godność i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza potrzebujących wsparcia.
Nie jestem kimś nadzwyczajnym, utożsamiam się jedynie ze słowami „To nie wy wybraliście Mnie, lecz Ja wybrałem was i Ja wyznaczyłem was, abyście szli, przynosili owoc i aby wasz owoc był trwały.”

Rafał Brzozowski, KANDYDAT NR 7 – Miejsce zamieszkania: Białystok.
Wiek: 58 lat.
Rodzina: żona i 2 córki.
Zawód: redaktor.
Moja praca zawodowa była związana z wydawnictwami i poligrafią. Obecnie jestem twórcą stron internetowych i redaktorem jednego z portali.
Pragnę aby moje oraz Wasze dzieci i wnuki mogły dorastać w tak pięknych czasach w jakich sam dorastałem. Były to czasy komuny.
Kościół Katolicki w Polsce był ostoją etyki i prawdy w dziedzinie duchowości. Pomimo SB-eckiej infiltracji nigdy nie uległ rządzącym. Zrodził świętych i męczenników: Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszkę, ks. Blachnickiego i innych.
Naukowcy i wyższe uczelnie były ostoją prawdy w dziedzinie nauki, szczególnie nauk przyrodniczych. Idąc do lekarza lub apteki mogliśmy ufać pracującym tam ludziom. Nawet funkcjonariusze partyjni byli „bogobojni” i potajemnie chrzcili swoje dzieci.
A dziś?
Kościół Katolicki jest na dnie upadku moralnego. Lada moment sodomia stanie się cnotą.
Jest u progu herezji na wzór protestanckiej. To jakaś „ewangelia sukcesu”: zbawienie, uzdrowienie i uwielbienie. Ręce w górę, „Alleluja”.
Nie ma już mowy o: Krzyżu, cierpieniu, Matce Bożej, grzechu, spowiedzi, pokucie. Komunia Święta rozdawana jest bezwarunkowo i „na żądanie”.
Czy w Polsce jest inaczej? Dziś nie ma w Białymstoku kościoła, w którym można odprawić „24 Godziny Męki Pańskiej”. A ksiądz, który przyjeżdża na spotkanie jednej ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym – 10 metrów od Tabernakulum ogląda mecz piłkarski na swoim smartfonie. I wszyscy biją mu brawo gdy podaje wynik.
A relacja polskiego Kościoła do rządzącej partii?To jakaś wiernopoddańczość.
Naukowcy generują wyniki „badań naukowych” zgodne z oczekiwaniami międzynarodowych korporacji, które je finansują. Ich wynikiem jest np. oszustwo klimatyczne CO2. Ma ono doprowadzić do zapaści lokalną przedsiębiorczość. Wystarczy wiedza z fizyki z 8 kl. szkoły podstawowej aby je zdemaskować. Ale żaden naukowiec nie reaguje.
Inni „naukowcy” twierdzą, że płeć ma charakter społeczny, czyli… Wystarczy, że postanowię być kobietą, a wszystkie chromosomy Y w moim organizmie przekształcą się w chromosomy X. To taka pseudonaukowa odmiana magicznej różdżki. I znów nikt nie reaguje.
To kompletny upadek nauk przyrodniczych.
Odrzucenie etyki objawionej przez Boga doprowadziło do tego, że wynaturzeni miliarderzy chcą nas wymordować. Ich „ekologiczne” przesłanki mówią o 500 milionach – jako maksymalnej populacji ludzi na Ziemi.
Jak w obliczu tego zachowuje się WHO? Wprowadza program ludobójstwa dzieci.
Jak w obliczu tego zachowuje się nasz rząd i opłacani przez niego lekarze i farmaceuci? Istniejące prawo pozwala im zmusić nas fizycznie do przyjęcia „szczepionki”. Czym ona jest? Nie wiadomo. Zgodnie z innym, obowiązującym w USA i UE prawem, badania kliniczne nad nią powinny trwać 8 lat. A ile trwały? 2 miesiące?
Czy można mieć zaufanie do rządu i służby zdrowia? A inwigilacja i cenzura w sieci?
Dziś etyka katolicka, objawiona przez Boga, jest podstawą przetrwania naszego gatunku w sensie biologicznym.
My w PJJ o tym wiemy.

Anna Maciorowska-Bójko, KANDYDAT NR 8 – Miejsce zamieszkania: Białystok.
Wiek: 63 lat.
Moim rodzinnym miastem jest Białystok. Tu się urodziłam i wychowywałam. Jestem absolwentką III LO w Białymstoku. Po maturze wyjechałam na dwa lata do Warszawy, aby zdobyć nowe umiejętności. Tam ukończyłam dwuletnie Policealne Studium Analityczne. W zawodzie analityka medycznego przepracowałam 17 lat.
Następnie przez okres 12 lat prowadziłam własną firmę. W tym czasie doświadczyłam wielu problemów z jakimi musiałam się zmagać prowadząc własną działalność.
Chcę pomagać przedsiębiorcom, którzy borykają się na codzień z zawikłanymi przepisami podatkowymi oraz z ogromnymi składkami zusowskimi.
Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych synów, którzy prowadzą własne działalności gospodarcze.
Również jestem babcią. Obecnie jestem emerytką pracującą w służbie zdrowia.
Pragnę dla swoich dzieci i wnuków oraz dla wszystkich Polaków życia w suwerennym, wolnym, demokratycznym państwie pozbawionym obłudy i kłamstwa, gdzie rząd będzie przestrzegał konstytucji, a polskie prawo będzie sprzyjało rozwojowi polskiej przedsiębiorczości, a nie wielkim korporacjom zachodnim.
Ważnymi elementami, które chcę wspierać będzie wprowadzenie demokracji bezpośredniej, odbudowanie górnictwa i hutnictwa polskiego oraz energetyki opartej na polskim węglu, pomoc polskim rolnikom produkującym zdrową żywność, a także uzdrowienie chorej służby zdrowia – chociażby poprzez wprowadzenie kilku firm ubezpieczeniowych zamiast jednego NFZ, aby była konkurencyjność, a pacjent nie musiał czekać miesiącami lub latami na zabieg ratujący życie, a lekarz mógł bezpiecznie pracować z pacjentem poświęcając mu swój cenny czas, a nie tracąc go na wypełnianie dokumentacji medycznej.
Do PJJ przekonały mnie wartości głoszone przez pana Rafała Piecha, które są bliskie mojemu sercu. Sami nie zrobimy nic, ale razem możemy góry przenosić.
Nie wybieraj mniejszego zła❗️ Wybierz DOBRO❗️❗️❗️

Halina Jadwiga Konarzewska, KANDYDAT NR 9 – Miejsce zamieszkania: Jurowce.
Rodzina: mąż, 3 dzieci.
Zawód: ekonomista.
W pracy zawodowej związałam się z Narodowym Bankiem Polskim, gdzie przepracowałam ponad 20 lat na stanowisku kierowniczym. Moim wiodącym zadaniem było administrowanie zasobami gotówki w województwie podlaskim. Obecnie jestem na emeryturze i jestem osobą dyspozycyjną.
Opowiadam się za obroną udziału gotówki jako środka płatniczego, zapewnienia pełnego dostępu do polskiej żywności, stworzenia odpowiednich warunków dla polskich rolników i przedsiębiorców.
Popieram w całości program Partii Polska Jest Jedna, gdzie nadrzędną sprawą jest interes Polski i każdego Polaka wraz z jej przewodnim hasłem Bóg, Rodzina, Ojczyzna.

Beata Koszewska, KANDYDAT NR 10 – Miejsce zamieszkania: Augustów.
Po raz pierwszy Polacy mogą wybierać bez smutnej kalkulacji wyboru „mniejszego zła”. Mogą wybrać kogoś kto na pierwszym miejscu stawia Boga, troskę o rodzinę i kto kocha swoją Ojczyznę.
Chcemy wspólnie walczyć o Polskę. Jesteśmy nieskażeni żadnym układem, jesteśmy czyści i autentyczni, bez zaplecza finansowego.
Zachęcam do zapoznania się z programem PJJ szczególnie przedsiębiorców i właścicieli małych firm, którą sama reprezentuję.

Anna Sławińska, KANDYDAT NR 11 – Miejsce zamieszkania: Białystok.
Pochodzę z gminy Suchowola. Tam się wychowałam i mieszkałam przez większość lat mojego życia. Moi rodzice są rolnikami. Wiele lat pomagałam im w prowadzeniu gospodarstwa i dobrze znam problemy wsi. Dzisiaj chcę pomagać polskim rolnikom i walczyć dla nich o pełną swobodę działania. Chcę żebyśmy jako Polacy jedli zdrową żywność od polskiego rolnika, bo ze swojego doświadczenia wiem, że to jest jedna z najlepszych jakościowo żywności w Europie.
Kilkanaście lat byłam przedsiębiorcą. To co się dzieje w ostatnich latach w Polsce, m.in. wyniszczanie małej i średniej przedsiębiorczości i zezwolenie na swobodną ekspansję zagranicznych korporacji nie pozwala mi przejść obok problemów przedsiębiorców. Będę w ich imieniu walczyć o to, żeby mogli w biznesie działać jak równy z równym, a nie startować z niższego pułapu. Moim pragnieniem jest Polska bez zagmatwanych przepisów podatkowych – abyśmy mogli normalnie prowadzić swoje firmy. Będę dążyć do tego aby rząd wspierał nas – Polaków, a nie wyniszczał, gdyż silna i niezależna przedsiębiorczość to również silna Polska.
Od prawie 7 lat jestem wdową samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Znam trud samotnego rodzicielstwa i będę pomagać rodzicom, którzy tego doświadczają.
Od kilku lat mieszkam w Białymstoku. Jestem magistrem studiów o kierunku bezpieczeństwo narodowe. Dyplom obroniłam na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Obecnie jestem psychoterapeutą oraz psychologiem uzależnień. Swoje doświadczenie zawodowe i wykształcenie wykorzystam do budowania naszej Ojczyzny. Pragnę dla nas wszystkich Polski niezależnej oraz samowystarczalnej, której bezpieczeństwo oparte będzie na naszych narodowych surowcach, energetyce i geotermii. Chcę rozwijać nasz kraj i budować lepszą Polskę dla naszych dzieci i wnuków, żeby nie musiały emigrować, czy też martwić jak przeżyć „do pierwszego”.
Dla mnie jako Polki, kochającej swój kraj najważniejszymi wartościami jakimi staram się żyć są: „BÓG, RODZINA, OJCZYZNA”. Jako poseł będę miała realny wpływ na to, co się dzieje na szczeblu krajowym. Będę walczyć w pierwszej kolejności o POLSKIE RODZINY, polskiego rolnika, rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz polskich przedsiębiorców. Jestem również Katolikiem więc będę CHRONIIĆ KAŻDE ŻYCIE OD POCZĘCIA DO NATURALNEJ ŚMIERCI. Ważnymi aspektami o które chcę walczyć jest WSPARCIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, OBRONA FIZYCZNEJ GOTÓWKI, wprowadzenie DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ oraz realna pomoc POLONII mieszkającej poza granicami naszego kraju aby mogła godnie powrócić do swojej Ojczyzny.
Wierzę, że przyjdzie czas, kiedy wszystkie narody zapragną żyć tak obficie jak MY – POLACY 🇵🇱. Pragniesz zmiany? Powiedz o mnie bliskim! Dziękuję za Twój głos! 🇵🇱 ✅.

Janusz Butkiewicz, KANDYDAT NR 14 – Miejsce zamieszkania: Suwałki.
Wiek 40 lat.
Rodzina Żona i 2 dzieci.
Zawód: operator maszyn.
Polska Jest Jedna – jak dla mnie to najlepszy wybór.
Z polityką nigdy nie miałem do czynienia, irytowały mnie ciągłe awantury wśród partii dominujących. A w Polska Jest Jedna stawiamy duży nacisk na wartość wiary i miłość do drugiego człowieka.
Wstąpiłem do PJJ ze względu na bardzo przejrzysty program, który ma za zadanie wspierać rolników i przedsiębiorców. A co za tym idzie Polskiego obywatela, który jest na pierwszym miejscu.
Chciałbym, żeby nasz program został zrealizowany w jak najszybszym czasie.
I w końcu żeby
„🇵🇱 Polska była Polską 🇵🇱”

Paweł Pawlak, KANDYDAT NR 15 – Miejsce zamieszkania: Zambrów.
Wiek: 37 lat.
Zainteresowania: sport, rekreacja.
Ponad 11 lat pracuję z żywiołową młodzieżą jako wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej (dawny dom dziecka). Pełnię też funkcję kuratora społecznego.
Jestem patriotą dla którego Bóg, Rodzina i Ojczyzna to najważniejsze wartości. Jestem Polakiem i katolikiem. Stale czuję pragnienie Boga w sercu pomimo swych niedoskonałości.
Mieszkam tu od urodzenia. Nie posiadam układów, wielkiego finansowania, ani bogatej rodziny. Pracuję własnymi rękami na to co mam. Jestem prostym człowiekiem. Żadnym politykiem.
Dosyć mam biernego przyglądania się jak rozkradana i dewastowana jest moja kochana Ojczyzna – Polska. Będę działał na miarę swoich zdolności, aby na pierwszym miejscu w Polsce były:
– Polska rodzina,
– Polski przedsiębiorca,
– Polski rolnik,
– Polskie zasoby,
– Polska energetyka,
– Polska gotówka.
Polacy musimy się teraz obudzić i zaangażować. Działajmy wspólnie!

OKRĘG 33

Kandydaci
LISTA NR 7

Jarosław Dziedziczak, KANDYDAT NR 1 – Ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kierunek geodezja gospodarcza, kilkanaście lat przepracował w administracji rządowej i samorządowej w Kielcach. Obecnie Kierownik Działu Geodezji i Szacowania Nieruchomości przy CUM w Kielcach. Ponadto prowadzi własną działalność gospodarczą jako geodeta. Około 30 lat współpracuje z dziećmi i młodzieżą w Studiu Tańca „KICK” w Kielcach. Sędzia tańca towarzyskiegio, kategoria „I”.

Elżbieta Grandys, KANDYDAT NR 5 – “mam 58 lat, obecnie mieszkam w Lipinach- w malowniczej gminie Raków- w
powiecie kieleckim. Przez ostatnie 18 lat mieszkaliśmy w Kielcach.
Jestem zamężna od 33 lat z Andrzejem. Mąż jestinżynierem budownictwa i z tą branżą związany od ponad trzydziestu lat. Jesteśmy Rodzicami dwóch
Córek, Zięcia i mamy dwie urocze Wnuczki.
Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki, ukończyłam Katolicki Uniwersytet Lubelski -filia WNS w Stalowej Woli- oraz absolwentką podyplomowych studiów z Retoryki i Komunikacji Społecznej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Posiadam również ukończone różne kursy z zakresu Gerontologii Osób Starszych i Rodzicielstwa Zastępczego. Zawodowo zajmowałam się zaspokajaniem potrzeb dzieci i osób starszych w różnych instytucjach opiekuńczych.
Społecznie byłam zaangażowana w Akcję Katolicką w Diecezji Sandomierskiej i Kieleckiej. Szlify polityczne zdobywałam w Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka.
Czas wolny lubię spędzać min. przygotowując przetwory z warzyw i owoców hodowanych w przydomowym ogrodzie oraz jestem entuzjastką ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia. W Sejmie pragnę pracować na rzecz Polskich Rodzin, bo silna rodzina jest budulcem bezpieczeństwa Narodu. Życie zaczyna się od poczęcia i PJJ będzie je chronić do naturalnej śmierci. Miarą współczesnego patriotyzmu powinna być wielodzietność, gdyż narody, które nie maja dzieci giną. A dziecko to nie wydatek ale inwestycja. Dziecko to najczystsza forma bezinteresownej miłości, która zmienia świat. Dzieci są uśmiechem Boga i nadzieją dla przyszłych polskich pokoleń.
Pragnę aby Polacy żyli w Prawdzie, Uczciwie i Pięknie!
Bóg Rodzina Ojczyzna”

Stanisław Ściana, KANDYDAT NR 6 – “Przedsiębiorca – od zawsze dobro drugiego człowieka było dla mnie najważniejsze.Prowadzę wraz ze szlachetną małżonką zawodową rodzinę zastępczą oraz Sklep Zielarski, promując zdrowe żywienie.
Wartości: Bóg, Rodzina, Ojczyzna są dla mnie od zawsze bardzo ważne i dlatego od 12 lat należę do męskiej organizacji Rycerzy Kolumba.
Mam możliwość realizacji wartości , wspomnianych powyżej z organizacją Polska jest jedną.”

Marcin Lasia, KANDYDAT NR 7 – Lat 45, Kielczanin, pełniący obowiązki kierownika działu eksploatacji w MPK Kielce, absolwent studiów Executive Masters of Business Administration, Prawo Zamówień Publicznych.

Arkadiusz Kowalski, KANDYDAT NR 8 – “Nazywam się Arkadiusz Kowalski, z wykształcenia jestem technik budownictwa, wiele lat pracowałem w Poczcie Polskiej, obecnie zajmuję się pracą w gospodarstwie rolnym.
Mam żonę i 4 dzieci, jestem od ponad 30 lat czynnym członkiem w Ochotniczej Straży Pożarnej , należę także do Akcji Katolickiej i pełnię funkcję samorządową w gminie Sadowie.
Od dawna interesowałem się naszą Ojczyzną i życiem każdego Polaka , a zwłaszcza ludzi biednych i poniżanych. Moje zainteresowania to ziołolecznictwo, kibic reprezentacji polski w Piłkę nożną i siatkową, szachy, szukanie prawdy. “

Jacek Treter, KANDYDAT NR 9 – 45 lat. Mieszka w Kielcach. Mąż, tata dwójki dzieci. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowiskach managerskich w korporacjach międzynarodowych oraz w jednostkach samorządowych. Obrońca wartości chrześcijańskich, rodzinnych oraz patriotycznych. Hasło: “Poszanowanie życia i godności drugiego człowieka”

Jan Andrzej Fert, KANDYDAT NR 16 – Zamieszkały w Kielcach, technik budowlany, aktualnie emeryt. Przynależny do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. W okresie pełnej aktywności zawodowej pełnił stanowisko kierownicze, jak również udzielał się społecznie na rzecz poprawy warunków życia konkretnych osób, Współpracował z Caritasem parafialnym i diecezjalnym oraz zorganizował w Kielcach protest o przyznanie częstotliwości na multiplexsie dla Telewizji Trwam. Współorganizował warsztaty “Zrozumieć Media” dla uczniów szkół średnich we współpracy z Uczelnią toruńską. Miłość do Pana Boga i miłość do Ojczyzny to wartości wyniesione z domu rodzinnego, które ciągle inspirują do głoszenia często niewygodnej prawdy w obecnej rzeczywistości.

Marcin Roman Komór, KANDYDAT NR 19 – 45 lat żonaty 2 dzieci wykształcenie średnie technik mechanik samochodowy obecnie kierowca ciężarówki w ruchu międzynarodowym mieszkaniec Kielc jestem jednym z pierwszych członków stowarzyszenia Polska Jest Jedna które przekształciło się później w partię zostałem zwolniony z pracy w grudniu 2022 z powodu odmowy testowania się czy przenoszę wirus sars cov 2 właściciel 1 patentu i potencjalny inicjator wielu pomysłów patriota którego marzeniem jest likwidacja systemu monetarnego aktywny katolik i regularny uczestnik mszy łacińskiej – wszechczasów największy atut to umiejętność słuchania

Krzysztof Biesaga, KANDYDAT NR 20 – 44 lata. Mieszkaniec gminy Chmielnik.
Ukończył Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach – wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.
Od kilkunastu lat pracuje w międzynarodowej firmie na stanowisku kierowniczym.
Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Piotr Musiał, KANDYDAT NR 23 – 44 lata – Mieszkaniec Kielc z zawodu Informatyk. Wielki patriota dla którego ważne. jest dobro Polski i rodaków, przeciwnik segregacji sanitarnej i szczepień na Covid. Moje atuty to: uczciwość i wiarygodność.

Maria Jaskulska-Fert, KANDYDAT NR 24 – Zamieszkała w Kielcach, lat 73, psycholog (KUL), emerytka, wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania autorskiego Programu Marii J. Stelmach z Siemianowic Śląskich w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i ich rodzin pod patronatem Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej. We współpracy z pedagogami i psychologami, a także z władzami oświatowymi i samorządowym wypracowane zostały rozwiązania praktyczne przedstawiane na konferencjach naukowych o zasięgu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.Program był realizowany na Śląsku w latach 1989-2008.Od 2012 roku rozpoznaje warunki implementacji tego programu na terenie województwa świętokrzyskiego.

Marcin Lasia, KANDYDAT NR 7 – Lat 45, Kielczanin, pełniący obowiązki kierownika działu eksploatacji w MPK Kielce, absolwent studiów Executive Masters of Business Administration, Prawo Zamówień Publicznych.

OKRĘG 35

Kandydaci
LISTA NR 7

Wojciech Żbikowski, KANDYDAT NR 3 – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 56 lat, żona Joanna i trójka dzieci. Lekarz pediatra i specjalista medycyny rodzinnej od ponad 30 lat. Prowadzimy razem z moją żoną, która jest pielęgniarką, przychodnię lekarską Podstawowej Opieki Zdrowotnej W Pieckach koło Mrągowa. W czasie pandemii nasza przychodnia pracowała cały czas, nie prowadziliśmy szczepień “cudownym preparatem”, jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Popieram PJJ
Z Panem Bogiem !

OKRĘG 40

Kandydaci
LISTA NR 7

Sebastian Biełoszycki, KANDYDAT NR 3 – Mam 44 lata jestem mężem i ojcem dwójki dzieci. Zawodowo pracuje jako rybak na morzu od 17 lat . Interesuje się sportem, polityką i historią, jestem osobą pomocną, życzliwą i zgadzam się z wartościami part Polska Jest Jedna “Bóg Rodzina Ojczyzna.”

Link do mojego filmu

OKRĘG 41

Kandydaci
LISTA NR 7

Janusz Jozel, KANDYDAT NR 9 – Misja: odbudujmy nasz wspólny dom – Polskę na „skale”

Cel gospodarczy: niezależność energetyczna i żywnościowa – wsparcie przedsiębiorców i rolników.

Mgr inż. Janusz Jozel, MBA.

Przedsiębiorca, rolnik

60 lat

Żona, troje dzieci

Szczecin okręg 41, lista nr 7, miejsce 9

Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, ukończone studium Master of Business Administration.

Od 15 lat działalność rolnicza.

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner