Polska Jest Jedna

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, a zarazem lider i założyciel ruchu Polska Jest Jedna, przedstawił propozycje rozwiązań społeczno-gospodarczych dla Polski w obszarze energetyki i małej przedsiębiorczości.

Lider PJJ ocenił, że winą za dzisiejszy kryzys energetyczny i górniczy w Polsce odpowiedzialne są wszystkie dotychczasowe rządy. – Od 1989 roku trwa cichy gospodarczy rozbiór Polski, którego celem jest pozbawienie naszego kraju własnego przemysłu, zniszczenie polskiego górnictwa i rolnictwa oraz uzależnienie energetyczne od krajów zewnętrznych. To wszystko dokonuje się pod przykrywką walki o czyste powietrze – mówił.

Jak tłumaczył, pierwsze propozycje dotyczą energetyki i przedsiębiorczości, a nie spraw społecznych, socjalnych, czy kwestii rolnictwa, gdyż „za każdym nawet najbardziej potrzebnym rozwiązaniem dla polskiej rodziny, rolników czy małych przedsiębiorców musi stać realnie wypracowany lub zarobiony pieniądz”. – Polska – co nie jest tajemnicą dla wielu ekspertów – ma potencjał bycia drugą po Norwegii potęgą energetyczną, dzięki czemu zaspokoi w sposób zrównoważony i ekologiczny własne potrzeby energetyczne i zarobi miliardy na sprzedaży surowców i energii, finansując rozwój polskiego rolnictwa i tak potrzebne reformy społeczne – mówi Piech…

WIĘCEJ NA pch24.pl

 

Źródło: https://m.pch24.pl/polska-jest-jedna-przedstawila-program-ruch-chce-zmienic-polska-scene-polityczna/

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner